Standart Ahşap Palet Ölçüleri Nelerdir?

Ahşap paletler belirlenmiş olan Euro standartları doğrultusunda üretilmektedirler. 1961 YILINDA Avrupa Demiryolu Birliği tarafından geliştirilen bu standartlar ile nakliyenin çok daha verimli yapılması sağlanmaktadır. Ahşap paletlerin ölçüleri ve ne kadar yük kaldırabilecekleri belirlenmiştir. Firmamızda bu standartlara uygun olarak paletlerini üretmektedir. Paletlerin ölçüleri gibi aynı zamanda ağırlıkları içinde belli standartlar belirlenmiştir. Ahşap paletlerin 25 ile 35 kilo arasında ağırlığı olmalıdır. Euro standartlarında olan ahşap paletlerde 78 ile 80 arasında çivi belirlenmiş düzenle çakılmaktadır. Avrupa’da ve dünyanın birçok ülkesinde en çok 80*120 santim ölçülerinde olan palet kullanılmaktadır. Standart ahşap palet ölçüleri nelerdir sorusunun cevabı şu şekilde verilebilmektedir.

 • 80*120*14 cm
 • 120*100*14 cm
 • 80*60*14 cm

Ahşap Palet Çeşitleri Nelerdir?

Ahşap palet çeşitleri kullanılacağı sektöre göre belirlenmektedir. Kullanımın kolaylığı açısından ahşap paletler standart ölçülerde ya da özel ölçülerde üretilmektedirler. Palet çeşitleri kullanım yönleri, kanat türleri ile belirlenmektedir. Paletlerin alınması sırasında bu özellikler belirtildiğinde doğru çeşidin alınması mümkün oluyor. Alınan paletin uzun süre dayanması için mutlaka uygun çeşidin alınması gerekmektedir. Ahşap palet ihtiyacınız oluştuğunda firmamızla görüştüğünüzde en uygun olan çeşidini almanız konusunda da uzun yıllara dayanan deneyimimiz ile yardımcı olmaktayız. Ahşap palet çeşitleri şu şekildedir.

 • Euro standartlarında olan paletler
 • Ayrık tabanlı iki yön girişli paletler
 • Ayrık tabanlı dört yön girişli paletler
 • Birleşik tabanlı iki yön girişli paletler

İkinci El Ahşap Palet

İkinci el ahşap palet şirketlerin ihtiyaç duydukları paletleri daha uygun maliyetle alabilmelerini sağlamaktadırlar. Ahşaptan üretilen paletlerin ömürleri oldukça uzundur. Bu sayede geri dönüşümü de mümkün olmaktadır. Bir şirketin palete olan ihtiyacı bittiğinde ekonomiye kazandırılması için firmamız tarafından alımı yapılmaktadır. Alınan paletler daha sonra gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra ikinci el ahşap palet olarak satışa sunulmaktadır.

İkinci el olarak satılan uygun fiyatlı paletleri şirketler daha uygun maliyetlerle alabilmektedirler. İkinci el paletlerin alınması sırasında hasarsız olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Firmamızın sunduğu bütün ikinci el paletler kontrol edilmekte ve müşterilere hasarsız olarak sunulmaktadır. Hasarlı olan paletlerin tamiri mümkün olduğunda tamirleri yapılmaktadır. Tamir edilen ve kullanımı mümkün olan paletlerin de ikinci el olarak alınması mümkün oluyor.

Ahşap Palet Kullanım Alanları

Ahşap palet kullanım alanları oldukça geniştir. Tedarik zincirinin her aşamasına ahşap paletler kullanılmaktadırlar. Ürünlerin nakliyesinin daha hızlı ve kolay yapılmasını sağlamaktadırlar. Bunun yanında ürünlerin zeminle temas etmesini önleyerek korunmasında da etkili olmaktadırlar. Ahşap paletlerin kullanılmaya başlanması ticareti kolaylaştırmıştır. Ürünlerin güvenli olarak nakliyesinin yapılmasını sağlamaktadır. Ahşap paletlerin kullanım alanları arasında şunlar yer almaktadır.

 • Ürünlerin zeminle temas etmemesi gereken alanlarda
 • Lojistik, nakliye sektöründe
 • Ürünlerin depolanmasında
 • Depolama hizmeti verilen alanlarda
 • Ağır olan ürünlerin taşınmasında

Özel Üretim Ahşap Palet

Özel üretim ahşap palet firmaların istedikleri ölçülerde ve standartlarda yapılmaktadır. Bu şekilde şirketin ürünlerini güvenli ve hızlı şekilde nakliyesinin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Şirketlerin ürünlerinin özelliklerine, raflarının ölçülerine bağlı olarak farklı ölçülerde ahşap palete ihtiyaçları olabilmektedir. Böyle durumlarda firmamız ile iletişime geçilmesi yeterlidir.

Standart ölçülerde olan ahşap paletlerin seri üretimi yapılmakta ve stoklarda bulunmaktadır. Böylece sipariş verildiğinde hızla tedarik edilebilmektedir. Özel üretim ahşap paletler ise şirketlerin talebi doğrultusunda üretilmektedir. Bundan dolayı hazır olarak bulunmazlar. Sipariş verildiğinde ise hızla üretimleri yapılmakta ve tam söz verilen süre içinde teslim edilmektedirler.

Ahşap Palet Fiyatları

Ahşap palet fiyatları konusunda yapılan araştırmada farklı sonuçlara ulaşılması mümkün olmaktadır. Bunun nedeni paletin üretimi sırasında kullanılan malzemelerin ve işçiliğin kalitesinin farkıdır. Ayrıca ahşap paletler farklı ölçülere sahip olarak üretilmektedirler. Her ölçüdeki paletin fiyatında da farklılıklar olmaktadır. Ahşap paletleri kaliteli olarak üretiyor ve uygun fiyatlarla müşterilerimize sunuyoruz. Özel üretim ahşap paletlerde de en uygun fiyatları müşterilerimize sunmaktayız. Türkiye’nin her noktasına kaliteli paletlerimizi gönderiyoruz. Dayanıklı olan ahşap paletlerimiz ve fiyatları hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Bize Whatsapp üzerinden ulaşın!
1