İkinci El Ahşap Palet

İkinci el ahşap palet uygun fiyatlı olmasıyla çok fazla tercih edilmektedir. Ahşaptan ve EURO standartlarında üretilen paletler uzun ömürlü olmalarıyla dikkatleri çekmektedirler. Şirketin palet ihtiyacının bitmesi halinde bunu ikinci el olarak satmaktadır. İkinci el paletleri genelde palet üreticisi olan firmalar satın almaktadırlar. Sahip oldukları bu ürünleri de uygun fiyatlı olarak palet almak isteyen müşterilerine sunmaktadırlar.

İkinci el palet olarak satışı gerçekleştirilen ürünler hasarsızdırlar. Hasar görmüş olan paletlerinde tamiri mümkün olduğunda maliyetin düşmesi için tamirleri gerçekleştirilir. Tamiri yapılan paletlerde ikinci el olarak satılır. Firmanızın palet ihtiyacını ikinci el olarak karşılamak istediğinizde üretici firmaya bu konuda bilgi vermeniz gerekmektedir. Paletler belli standart ölçülerde üretilmektedirler. Bunun yanında özel ölçülerde olması istendiğinde verilen ölçülerde de üretimi yapılmaktadır. İkinci el paletlerin arasında da özel ölçülü olanlar bulunur.

Ahşap Palet Kullanım Alanları

Ahşap palet kullanım alanları geniş olması ile dikkat çekmektedir. Demiryolu taşımacılığının geliştiği 1960’lı yıllarda ahşap palet kullanımı da yaygınlaşmıştır. Kullanımın yaygınlaşmasının ardından ise Euro palet standartları belirlenmiştir. Belli bir standart ile üretilmeye başlanması ile birlikte kullanım alanları genişlemeye devam etmektedir. Standart ölçülerde üretilen paletler şirketler arasında değiştirilebilmektedir. Bu şekilde maliyette oldukça düşmektedir. Ahşap paletlerin kullanım alanları şu şekildedir.

  • Lojistik
  • Nakliye
  • Depolama
  • Taşıma

Ahşap Palet Kullanma Yararları

Ahşap palet kullanma yararları oldukça fazladır. Ahşap paletlerin kullanılması ile birlikte ürünlerin taşınması kolaylaşmıştır. Paletlerin üzerine istiflenen ürünler forklift ile kolayca taşınabilmektedirler. Bu şekilde insan gücüne olan ihtiyaç ve maliyet azalmaktadır. Bunun yanında ürünlerin korunması da mümkün olmaktadır. Ürün zemin ile temas etmemektedir. Zeminde bulunan su, nem gibi ürüne zarar verecek maddelerden korunması mümkün olmaktadır.

Ahşap paletler dayanıklıdırlar ve uzun süre kullanılabilirler. Plastik ve metal paletler kullanışsız olmalarının yanında yüksek maliyetlidirler. Ayrıca ahşap paletler hafif olmaları ile tercih edilmektedirler. Hafif olan paletler üzerine ağır ürünler yerleştirilse dahi hasar görmez ve kırılmazlar. Bu şekilde tuğla, bims gibi çok ağır olan malzemeler de paletler ile taşınabilmektedirler.

Ahşap Palet Çeşitleri Nelerdir?

Ahşap palet çeşitleri nelerdir incelendiğinde farklı türleri olduğu görülmektedir. Ülkemizde en çok tercih edilen ahşap paletler Euro standart paletlerdir. Bunun yanında ahşap palet alınması sırasında kullanılacağı sektöre ve üzerine yerleştirilecek olan ürünlere bağlı seçimin yapılması gerekmektedir. Paletler geri dönüştürülebilen ürünlerdir ve bu şekilde alındıktan sonra uzun yıllar kullanılabilmektedirler. Uzun yıllar kullanmak üzere alınacak olan paletlerin şu çeşitleri bulunmaktadır.

  • Euro tipli standart paletler
  • İki yönlü girişi olan birleşik tabanlı
  • Dört yönlü girişi olan birleşik tabanlı
  • İki yön girişli ayrık tabanlı
  • Dört yön girişli ayrık tabanlı

Ahşap Palet Nereden Alınır?

Ahşap palet nereden alınır araştırıldığında palet üretimi yapan firmalar olduğu görülmektedir. Bu firmalar ahşap palet üretimi yapmakta ve sektörde olan ihtiyacı karşılamaktadırlar. Şirketlerin palet ihtiyaçları olduğunda ise üretici firmalar ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Ahşap paletlerin üretiminde kullanılan malzeme ve işçilik fiyatlarının belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Sizde uzun süre kullanabileceğiniz paletleri almak için kullanılan hammaddeye ve kalitesine mutlaka dikkat etmelisiniz.

Ahşap paletleri yeni üretim olarak ya da ikinci el şeklinde satın alabilirsiniz. Hasar görmemiş olduğu takdirde sıfır paletlerde dayanıklı olmaları ile tercih edilebiliyorlar. Firmamız tüm paletlerini belirlenmiş standartlarda üretmektedir. Bu sayede aldığınızda istendiği gibi maksimum verim alabiliyorsunuz.

Ahşap Palet Fiyatları

Ahşap palet fiyatları konusunda yapılacak araştırmada en uygun fiyatları firmamızın sunduğu görülmektedir. Standart ölçülerde olduğu gibi özel ölçülerde de palet imalatı yapmaktayız. Palet ihtiyacınızı karşılamak için firmamız ile iletişime geçtiğinizde hazır stoklarımız ile hızla karşılayabiliyoruz. Paletin kullanılacağı sektörün de satın alınma aşamasında belirtilmesinde fayda bulunuyor. Kimyasal sektörde kullanılacak olan paletler özel olarak üretilmektedirler. Hafif aynı zamanda dayanıklı olan paletler ile ürünlerinizi koruyabilir ve nakliyesini gerçekleştirebilirsiniz.

Bize Whatsapp üzerinden ulaşın!
1