Plastik Palet Nereden Alınır?

Plastik palet nereden alınır incelemesini bu ürüne ihtiyacı olan şirketler yapmaktadırlar. Nakliye ve depolama sırasında kullanılan palet çeşitleri arasında plastik paletler de bulunmaktadır. Plastik paletlerin kaliteli aynı zamanda uygun fiyatlı olarak alınması için firmamız hizmet vermektedir. Plastik paletlerin kullanım alanları genişlemeye devam etmektedir. Farklı sektörlerin ihtiyaçlarına bağlı olarak üretilen bu paletlerin ilerleyen yıllarda ahşap paletlerin yerin alacağı düşünülmektedir.

Plastik paletler belli standartlarda üretilmektedirler. Bu sayede firmamız tarafından üretilen paletlerin talep edilmesi halinde hızla tedarik edilmesi mümkün olmaktadır. Özel üretim palet istenmesi halinde paletler kısa sürede üretilmekte ve teslim edilmektedirler. Uzun ömürlü olan plastik paletlerin hafifliği de önemli avantajıdır.

Plastik Palet Nedir?

Plastik palet nedir incelendiğinde HDPE (yüksek yoğunluklu polyethylen) ya da PP (polyprophhylen) malzemelerinden üretilen paletler oldukları görülmektedir. Ürünlerin istiflenmesi, zeminle temasının kesilmesi, nakliyesi sırasında kullanılmaktadırlar. Tek parça olarak üretiliyor olmaları ile kullanım kolaylığı sunmaktadırlar. Plastik paletler belirli kalıp makineleri ile malzemeye kalıp verilerek üretiliyor. Bundan dolayı standart ölçülerde üretildikleri görülmektedir.

Plastik paletler çok hafif olmaları sayesinde özellikle ihracat ve ithalat sırasında ağırlığın hafif ve maliyetin düşük olmasını sağlamaktadırlar. Hijyen açısından da temizlenebiliyor olmaları ile avantajlı olan bu paletler gün geçtikçe daha çok firma tarafından kullanılıyor. Plastik paletlerin ölçüleri konusunda uluslararası standartlar getirilmiştir. Bunun yanında kullanılacakları sektöre bağlı olarak farklı ölçülerde üretilmektedirler. Paletler ürünlerin nakliyesi sırasında kullanıldığında forklift ve transpalet ile taşınabilmektedirler.

Plastik Palet Kullanma Faydaları

Plastik palet kullanma faydaları oldukça fazladır. Ahşap paletlerin yıkanması mümkün olmazken plastik paletler yıkanabilmektedirler. Bu özellikleri ile gıda sektöründe kullanımı artmaya devam etmektedir. Plastik paletleri alan şirketler uzun yıllar kullanabilmektedirler. Bu paletlerin kullanımını arttırmaya devam eden yararları arasında şunlar yer almaktadır.

  • Yıkanabilir ve hijyen konusunda beklentileri karşılarlar
  • Üretimi hızla yapılır ve kolay şekilde üretilirler
  • Hafif yapısı ile özellikle ağırlığın önem taşıdığı nakliye hizmetlerinde avantajlıdırlar
  • Plastik paletler soğuk, sıcak, nem, yağmur gibi olumsuz hava şartlarından etkilenmezler
  • Üzerine daha fazla ürünün istiflenmesi mümkün olur
  • Uzun ömürlüdürler ve yıllar boyunca kullanılabilirler
  • Üzerlerine asit, yağ gibi maddeler dökülse de bunlardan etkilenmezler
  • Doğa dostu ürünlerdir doğaya zarar vermezler ve geri dönüştürülebilirler
  • Tek parça olarak üretilen plastik paletlerin üzerinde çivi olmaz ve bu anlamda tehlike oluşturmazlar

Plastik Palet Ölçüleri

Plastik palet ölçüleri kullanılacakları sektöre göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunun yanında her ülkenin de kendi standartları bulunmaktadır. Ülkemizde en fazla 80*120 santim, 100*120 santim ve 60*80 santim ölçülerinde üretilmektedirler. Palet ölçülerindeki farklılıklar kullanılacağı sektörün ihtiyaçlarından ortaya çıkmaktadır. Pek çok sektör uluslararası olarak kabul edilmiş standart ölçüdeki paletleri kullanırlar.

Otomotiv sektöründe kullanılan paletler genellikle 120*110 santim olarak belirlenmektedir. Kimya sektöründe kullanılan plastik paletlerin ölçüleri 130*110 santimdir. 80*120 santim ölçülerinde olan plastik paletler ile ilaç sektöründe kullanılmaktadırlar. Alınacak olan paletin ölçülerinde en önde gelen etken şirketin kullanım amacıdır. Uluslararası standartların yanında her ülkenin ve şirketin kendi standartları da bulunmaktadır.

Plastik Palet Fiyatları

Plastik palet fiyatları konusunda yapılan araştırmalarda farklı sonuçlara ulaşılmaktadır. Şirketinizin plastik palet ihtiyacını karşılama noktasında uzun süre kullanabileceğiniz kaliteli olan paletleri tercih etmeniz gerekiyor. Ölçülerinin şirketinize uygun olması da dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alıyor. Bu noktalara dikkat ederek ulaşabileceğiniz en iyi sonucu firmamız müşterilerine sunuyor. Seri üretim yapıyor ve standart ölçülerde olan palet ihtiyacınızın hızla karşılanmasını sağlamaktayız.

İkinci el plastik palet olarak da piyasada paletler bulunmaktadır. Şirketlerin artık kullanmadıkları plastik paletlerin alımını yapıyoruz. Palet ihtiyacını daha uygun maliyetli olarak karşılamak isteyen şirketlere bu şekilde çözüm sunuyoruz. Plastik palet üretimini hızla yapıyor ve sahip olduğumuz stoklarla siparişlerinizi anında gönderiyoruz. Türkiye’nin her noktasına plastik palet göndermekte ve kaliteli ürünleri uygun fiyatlara alabilmenizi sağlamaktayız.

 

Bize Whatsapp üzerinden ulaşın!
1