Özel Üretim Ahşap Palet

Özel üretim ahşap palet şirketlerin ihtiyaçlarına göre imal edilmektedirler. Şirketler üzerine yerleştirecekleri ürünün özellikleri ile uyumlu olması amacıyla standartların dışında ölçülerde olan paletler isteyebiliyorlar. Bu gibi durumlarda firmanın belirttiği ölçülerde ISO 9001 kalite standartlarında ahşap paletler üretilmektedirler. Paletlerin dayanıklılığının ve kalitesinin arttırılması için ısıl işlem ISPM-15 standartlarında uygulanmaktadır.

Standart ölçülerde olan paletle stoklarda hazır olarak bulunduğundan hemen tedarik edilmesi mümkün olmaktadır. Özel üretim ahşap paletler ise verilen ölçülerle üretildiğinden hazır olmamaktadır. Bunun yanında kaliteli malzeme ve işçilik ile kısa sürede üretilebilmektedirler. Ahşap paletler ürünlerin zeminle temasını önlemesi ve nakliyeyi kolaylaştırıyor olması ile tercih edilmektedirler. Paletler ürünlerin forklift ve transpalet ile taşınabilmesini sağlamaktadırlar.

Standart Ahşap Palet Ölçüleri Nelerdir?

Ahşap paletlerin özellikle 1960’lı yıllarda kullanımının artması ile birlikte ölçülerine bir standart getirilmesi ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Avrupa Demiryolları Birliği de bu standartları belirlemiş ve o günden bu yana da dünyanın pek çok ülkesinde özellikle Avrupa’da bu ölçülerde paletler üretilmektedir. Paletlerin standart ölçülerde olması konteynır ve tırlarda yüklemenin daha verimli olmasını ve daha çok ürünün yüklenebilmesini sağlamaktadır. Paletlerin belli standart ölçülerinin olması lojistik ve nakliye sektörüne düzen getirmiştir. Standart ahşap palet ölçüleri ise şu şekildedir.

  • En çok tercih edilen Euro palet ölçüleri 120*80*14santimdir
  • 120*100*14 santim
  • 120*60*14 santim
  • 60*80*14 santim

İkinci El Ahşap Palet

İkinci el ahşap palet fiyatının daha uygun olması ile tercih edilmektedir. Ahşap paletlerin dayanıklı yapısı ile uzun zaman kullanılması mümkün olmaktadır. Bir şirketin palete olan ihtiyacı bittiğinde sahip olduğu paletleri ikinci el olarak satması mümkün oluyor. Şirketler genellikle bu paletleri palet üreticisi olan firmalara satmaktadırlar. Üretici firmalarda satın aldıkları paletleri ikici el olarak daha uygun fiyatla müşterilerine sunuyorlar.

İkinci el ahşap palet satışının mümkün olması ile ekonomiye katkı sağlanıyor. Ahşap paletler hafif ve dayanıklı olmalarını yanında sağlıklı ürünlerdirler. Üzerine yerleştirilen ürünleri de korurlar. Nakliyeyi ve depolamayı kolaylaştırdığından her sektörde ahşap paletler oldukça fazla kullanılır. Palet ihtiyacı çok olan şirketler de genellikle ikinci eli tercih etmektedirler. Bunun yanında az miktarda ve kısa süreli olarak palet ihtiyaçları da ikinci el paletler ile karşılanabilmektedir.

Ahşap Paletlerin Sunduğu Faydalar

Ahşap paletlerin sunduğu faydalar oldukça fazladır. Ahşap paletin kullanımının yaygınlaşmasını sağlayan da bu faydaları olmuştur. Özellikle palet ölçülerine getirilen standartlar ile maliyetleri oldukça düşmüştür. Şirketler palet değişim yapabilmekte ve bu şekilde maliyeti de azaltmaktadır. Üretimin her aşamasında ahşap paletler kullanılabilmektedirler. Fabrika içinde dahi malların istiflenmesi ve taşınmasında ahşap paletler büyük kolaylıklar sunmaktadırlar. Ahşap paletlerin kullanılmasının sunduğu yararlar şu şekildedir.

  • Tedarik zincirinin aksamadan hızla tamamlanmasını sağlarlar
  • İhracat ve ithalat sırasında ürünlerin güvenle taşınması mümkün olur
  • Ürünlerin zeminle temasını önler ve onları zeminde olan zararlı maddelerden korur
  • Taşınması sırasında forkliftler ve transpaletler kullanılır. Bu şekilde ürünlerin nakliye süresi kısalır ve kol gücüne duyulan ihtiyaç ortadan kalkar
  • Çok ağır olan bims, tuğla gibi ürünleri dahi paletlerin üzerine istiflemek mümkün olur

Ahşap Palet Fiyatları?

Ahşap palet fiyatları sektörde farklı olarak bulunuyor. Paletlerin ölçüleri, kullanılan kerestenin cinsi, işçilik kalitesi fiyatların çeşitli olmasında etkilidir. Palet ihtiyacı olan şirketlerde en uygun fiyatlı olan paletleri almak için araştırma yapmaktadırlar. Firmamız uzun yıllardır ahşap palet üretimi yapan bir firma olarak müşterilerine kaliteyle uygun fiyatı bir arada sunmaktadır. Daha uygun fiyatlarla palet almak isteyen şirketler için ikinci el ahşap palet satışın da gerçekleştirmekteyiz.

 Standart ölçülerde olan palet ihtiyaçlarınız için firmamızla iletişime geçtiğinizde hemen tedarik edebilmenizi sağlıyoruz. Özel üretim ahşap palet taleplerinizi de kaliteden ödün vermeden kısa sürede imalat yaparak karşılamaktayız. Ahşap palet fiyatlarımızı öğrenmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Türkiye’nin her noktasına kaliteli ahşap paletlerimizi göndermekteyiz.

 

Bize Whatsapp üzerinden ulaşın!
1