İthalat ve İhracat Sandıkları

İthalat ve ihracat sandıkları ürünlerin güvenli şekilde nakliyesinin yapılmasında kullanılmaktadırlar. Uluslararası ticarette ürünlerin uzun süre yolda oldukları bilinmektedir. Bu süre içinde ürünlerin zarar görmemesi adına maksimum korumada olmaları gerekiyor. Bu amaçla ahşap sandıklar kullanılmakta ve maksimum verim elde edilmektedir. Ürünlerin ihraç edilebilmeleri için ahşap sandıkların belli standartları olması gerekmektedir. Firmamız da ISPM 15 standartlarında tahta sandıkların üretimini yapmaktadır.

Ahşap sandıklar ürünlerin nakliyesi sırasında küf, nem, kimyasal maddelerle etkileşime geçmesini önlerler. Bunun yanında dışarıdan gelecek darbelerden de korurlar. İthalat ve ihracat sandıkları şirketlerin ihtiyaçlarına bağlı olarak özel ölçülerde ya da standart ölçülerde üretilmektedirler. Uzun ömürlüdürler ve pek çok kez kullanılabilirler. Geri dönüşümleri mümkün olduğundan doğa dostu olan bu ürünlerdirler.

İthalat ve İhracat Sandığı Özellikleri

İthalat ve ihracat sandığı özellikleri uluslararası standartlarla belirlenmektedir. Bu şekilde şirketlerin ihracat ve ithalat sırasında kullanılabilmeleri mümkün olmaktadır. Standartlara bağlı olarak üretilen sandıklarla sorun yaşamadan uluslararası nakliye yapılabilmektedir. Ahşap paletlerin alınması sırasında en çok dikkat edilmesi gereken nokta içine koyulacak ürünlerin boyutlarıdır. Tahta sandık ihtiyacınız olduğunda firmamız ile iletişime geçtiğinizde ürünün boyutlarına uygun olarak özel üretim sandıklara sahip olabilirsiniz. İthalat ve ihracat sandığı özellikleri şu şekildedir.

  • İçine koyulan ürünleri dış etkenlerden korurlar
  • Kuru meyve gibi gıda ürünlerinin nakliyesi sırasında mikrop ve haşerelerden korunması sağlanmaktadır
  • ISPM 15 standartlarında üretilir ve uzun süre kullanılabilirler
  • Kara, hava denizyolu taşımacılığında kullanılabilirler
  • İnce yapılıdırlar bu sayede oldukça hafiftirler. Aynı zamanda dayanıklı yapıları ile darbe alsalar da kırılmazlar

Ahşap Sandık Çeşitleri

Ahşap sandık çeşitleri üretildikleri malzemeler ile belirlenmektedir. Bunun yanında kullanım amacıyla da adlandırılan tahta sandıklar bulunmaktadır. Bazı ürünlerin nakliyesinde ahşap sandıkların kullanılması şarttır. Aksi takdirde ithalat ve ihracat gerçekleştirilemezler. Bunun yanında bazı ürünlerin dışarıdan bakıldıklarında görülmemeleri güvenlikleri açısından önemlidir. Firmamız ihtiyaçlarınıza bağlı olarak tahta sandıkları üretmektedir. Sandık çeşitlerini de şu şekilde saymak mümkün olmaktadır.

  • OSB sandık
  • Kontra sandık
  • MDF sandık
  • İhracat kafesleri
  • Özel tasarım ahşap sandıklar

Ahşap Sandık Kullanma Yararları

Ahşap sandık kullanma yararları oldukça fazladır. Yararlarının çok olması ile de özellikle ihracat ve ithalat yapan şirketlerin sandıkları kullandıkları görülmektedir. Ürünlerin maksimum koruma altında depolanması ve nakliyesinin yapılmasını sağlamaktadırlar. Bazı sektörlerde de tahta sandıkların kullanılması zorunludur. Yurt içi nakliye yapılırken de güvenli şekilde taşınması gereken ürünlerde tahta sandıklar kullanılmaktadırlar. Ahşap sandıkların tam kapalı olması ile içinde olan ürün görünmez. Bu şekilde taşıyan kişiler içindekini göremediğinden çalınması söz konusu olmaz.

Tahta sandıklar ayrıca sağlıklı ürünlerdir. İçinde olan ürünlerin küflenmesi ve bozulması gibi bir durum olmaz. İnce yapılı olmalarına rağmen darbelere dayanıklıdırlar ve dışarıdan gelecek darbelerden içindeki ürünleri korumaktadırlar. Özellikle gıda ürünlerinin ve elektronik eşyaların nakliyesinde tahta sandıklar kullanılmaktadırlar. Korozyondan etkilenmediklerinden uzun süre kullanılmaktadırlar.

Ahşap Sandık Fiyatları

Ahşap sandık fiyatları belirlenmesinde çeşitli noktalar bulunmaktadır. Sandığın üretilmesi sırasında kullanılan malzeme ve işçiliğin kalitesi fiyatının belirlenmesinde etkilidir. Firmamız kaliteli ahşap sandıklarını müşterilerine uygun fiyatlarla sunmaktadır. Standart ölçülerde tahta sandıklar stoklarımızda bulunmaktadır. Bu sayede tahta sandık ihtiyacınız olduğunda kısa sürede sonuçlandırılmaktadır. Türkiye’nin her noktasına sandıklarımızı göndermekteyiz. Özel üretim sandıklarla ilgili talepler olduğunda bu talepleri de hızla üretim yaparak firmamız karşılamaktadır.

Ahşap sandık nereden alınır denildiğinde ise firmamız yapılan araştırmalarda öne çıkmaktadır. Sandıkların üretilmesi aşamasında kaliteli malzeme kullanıyor ve işçilik konusunda da kaliteden ödün vermiyoruz. Tahta sandıklarla şirketler ürünlerini koruma altına almaktadırlar. Ürünlerin nakliyesi sorun yaşanmadan yapılabilmektedir. Hafif olan tahta sandıklar nakliye sırasında ağırlığın artmasını önlemektedirler. Ahşap sandıkların kullanılacakları paletler ile uyumlu olmaları şarttır. Tahta sandık siparişi vermeniz gerektiğinde kullandığınız paletlerin ölçüsünü vermeniz yeterlidir. Bunun yanında içine yerleştirilecek ürünlerin cinsi de sandıkların siparişi sırasında belirtilmesi gerekmektedir. Siz de ürünlerinizi güvenle nakledebilmek için firmamızdan fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bize Whatsapp üzerinden ulaşın!
1