Kimyasal Sektöründe Hangi Tür Palet Kullanılmalıdır?

Kimyasal sektöründe hangi tür palet kullanılmalıdır sorusuna cevap olarak CP paletler cevabı verilmektedir. Üzerine koyulan kimyasal içerikli maddelerin yerle temas etmemesi gerekmektedir. Kimyasal içerikli ürünlerin korunması için belirlenen standartlarda paletlerin üretilmesi gerekmektedir. Türkiye’de kimyasal içerikli olarak üretilen ürünlerin üzerine koyulması için Euro standartlarının yanında ülkemizde de belirlenmiş ölçülerde paletler kullanılmaktadır.

Kimyasal sektöründe kullanılacak olan ahşap paletler ISPM 15 standartlarında üretilmektedirler. Bu şekilde ürünler korunmakta aynı zamanda güvenli şekilde nakliyeleri gerçekleştirilmektedir. Kimyasal içerikli ürünlerin depolanmasında da ahşap paletler kullanılmaktadırlar. Özel olarak üretilen kimyasal sektörüne yönelik paletler aynı zamanda şirketlerin birbiri arasında değişim yapabilmelerini sağlamaktadırlar. Böylece şirketler için maliyetin düşmesi de mümkün olmaktadır.

Ahşap Palet Kullanma Avantajları

Ahşap palet kullanma avantajları 20. Yüzyılın ortalarına doğru fark edilmesi ile birlikte kullanımı yaygınlaşmıştır. 1961 yılında da Avrupa Demiryolu Birliği tarafından ahşap paletlere belli standartlar getirilmiştir. Euro standartları şeklinde belirtilen bu ölçüler ile paletler üretilmektedir. İlerleyen yıllarda da nakliye, lojistik ve depolama hizmetlerinde standartlarda bu ölçülere göre ayarlanmıştır. Ahşap paletlerin kullanılması ile sağlanan faydalarla kullanım alanları da genişlemeye devam etmektedir. Kumaşçılık gibi sektörlerde ahşap paletlerin kullanımı zorunludur. Ahşap palet kullanmanın yararlarını şu şekilde saymak mümkün olmaktadır.

  • Ahşap paletler ürünlerin zeminle temas etmesini önlerler
  • Çok ağır ürünlerinde paletlerin üzerine yerleştirilmesi mümkün olur
  • Paletler forkliftler ve transpaletler ile taşınır. Bu sayede nakliye süresi kısalır ve kol gücüne duyulan ihtiyaç ortadan kalkar
  • Lojistik, nakliye, depolama sırasında daha fazla ürünün yerleştirilebilmesi mümkün olmaktadır
  • Uzun ömürlüdürler ve alındıktan sonra yıllar boyunca kullanılabilirler
  • Hafiftirler ve nakliye sırasında ekstra ağırlık yapmazlar

İkinci El Ahşap Palet

İkinci el ahşap palet firmaların palete olan ihtiyaçlarının bitmesi ile ellerinde olan paletleri satmaları ile oluşan bir sektördür. Doğa dostu olan paletler son derece dayanıklıdırlar. Bu sayede üzerlerine çok ağır yükler yüklense dahi kırılma gibi sorunlar yaşamazlar. Düşük nem oranları ile yağmur, sıcak, soğuk gibi olumsuz hava şartlarından etkilenmezler. Bu şekilde dayanıklı olan paletlerin de kullanıldıktan sonra ihtiyaç kalmaması halinde satılmaları mümkün olur. Firmamız da ikinci el olarak satılan paletleri satın almaktadır.

İkinci el ahşap paletler satın alındıktan sonra kontroller yapılmaktadır. Hasarlı olanların tamiri mümkün olması halinde tamirleri yapılmaktadır. Mümkün olmayanlar ise hurdaya ayrılmaktadır. Ahşap palete olan ihtiyacını daha uygun maliyetle karşılamak isteyen şirketler olduğunda da ikinci el paletlerimizi önermekteyiz. Kaliteli olarak üretilmiş dayanıklı paletler ikinci el olsalar dahi uzzun süre kullanılmaları mümkün olmaktadır.

Ahşap Palet Nereden Alınır?

Ahşap palet nereden alınır araştırması yapıldığında ise palet üretimi yapan çok sayıda firma olduğu görülmektedir. Bu firmalarla yapılan görüşmeler ile ihtiyaç duyulan paletlerin alınması mümkün olur. Palet üretimi ve satışı yapan firmalar arasından seçim yapılırken öncelikle ürünün kalitesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Euro standartlarında olmayan paletlerin ihracat ve ithalat sırasında kullanılması mümkün olmamaktadır.

Paletlerin sorunsuz kullanılması ve şirketler arasında değişim yapılabilmesi için standart ölçülerde olması gerekiyor. Firmamızın ürettiği bütün paletler standart ölçülerde üretilmektedirler. Bunun yanında özel üretim palet ihtiyacınız olduğunda bu konuda da hızlı çözümler sunuyoruz. Yeni paletlerin yanında ikinci el paletler de firmamız tarafından tüm ülkeye satışı gerçekleştirilmektedir. Güvenilir olmaya büyük önem veriyor ve teslimatları tam zamanında yapmaktayız.

Ahşap Palet Fiyatları

Ahşap palet fiyatları ürünlerin özelliklerine bağlı olarak değişmektedir. Paletin üretimi sırasında kullanılan kerestenin yanında ayrıca işçilik kalitesi de fiyatın belirlenmesinde etkili olmaktadır. Sektörde en uygun fiyatları müşterilerimize sunuyoruz. Bu sayede ürünlerini koruma ve nakliyesini kolaylaştırmalarını sağlıyoruz. Kimyasal sektöründe kullanılacak olan CP standartlarında palet ihtiyaçlarınız için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Bu şekilde size sunacağımız hızlı ve uygun fiyatlı çözümlerden yararlanabilirsiniz. Firmamızın ürettiği paletleri uzun süre kullanabilirsiniz.

Bize Whatsapp üzerinden ulaşın!
1