Kumaşçılık Sektöründe Hangi Tür Palet Kullanılmalıdır?

Kumaşçılık sektöründe hangi tür palet kullanılmalıdır sorusunda öncelikle ölçüleri öne çıkmaktadır. Kumaş üreticilerinin ürünlerinin yer ile temas etmemesi zorunluluğu bulunmaktadır. Üretimin hiçbir aşamasında kumaş yerle temas etmemelidir. Üretim sonunda kumaşların depolanmasında, nakliyesinde de ahşap paletler kullanılmalıdır. Kumaşçılık sektöründe kullanılan paletlerin ölçüleri genel olarak 150*150 santim olmaktadır. Bunun yanında bazı firmalar 145*145 santim ölçülerinde olan paletlerin de kullanıldığı görülmektedir.

Kumaşçılık sektöründe sürekli aynı ölçüde paletlerin kullanılması ile şirketler arasında palet değişimi de mümkün oluyor. Bu sayede şirketlerin maliyetleri de azalmaktadır. Bu sektörde kullanılacak olan paletlerin üretiminde ISPM 15 işlemi yapılarak ahşap paletlerin kalitesi arttırılmaktadır. Bu standartlarda üretilen paletler ihracat ve ithalat sırasında da kullanılabilmesini sağlıyor. Firmamız kaliteli kereste ve işçilik kullanarak ahşap paletlerini üretmektedir. Bu şekilde tekstil sektöründe oluşan palet ihtiyacının kaliteli ürünlerle karşılanmasını sağlamaktadır.

Ahşap Palet Kullanma Faydaları

Ahşap palet kullanma faydaları oldukça fazladır. 20. Yüzyılın ortalarında ahşap paletlerin kullanılmasının yaygınlaşması ile birlikte nakliye kolaylaşmış ve artmıştır. Ahşap paletlerin kullanımıyla daha fazla malın istiflenebilmesi ve nakliyesinin yapılabilmesi için palet ölçülerine standartlar getirilmiştir. Bu standartlarla üretilen paletler yurtiçinde olduğu gibi ihracatta ve ithalatta da ürünün gönderilebilmesini sağlıyor. Ahşap palet kullanmanın yararları arasında şunlar yer almaktadır.

  • Ürünlerin zeminle temasını keser. Bu şekilde zeminde bulunan nem, su gibi zararlı maddelerle temasını önler.
  • Çok ağır ürünlerde ahşap paletlerin üzerine yerleştirilir. Böylece çok ağır olan ürünlerin taşınması kolaylaşır.
  • Lojistik ve nakliye sırasında çok daha fazla ürünün aynı anda taşınabilmesini sağlar.
  • Ahşap paletler forklift ve transpaletler ile taşınabilecek yapıda üretilirler. Palet üzerine istiflenen ürünlerin taşınmasında kol gücüne ihtiyaç kalmaz.
  • İthalat ve ihracat sırasında ahşap paletin üzerine yerleştirilen ürünlerin üzeri naylonla kapatılarak bağlanır ve güvenli şekilde nakliyesi gerçekleştirilir
  • Ahşap paletler doğa dostudur ve geri dönüştürülebilir.
  • Maliyeti plastik ve metal paletlere göre daha uygun olmasının yanında ayrıca daha uzun süre dayanır.
  • Hafiflerdir ve nakliye sırasında ekstra ağırlık oluşturmazlar

Özel Üretim Ahşap Palet Nedir?

Özel üretim ahşap palet nedir incelendiğinde standart ölçülerin dışında şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda üretilen paletler oldukları görülmektedir. Bilindiği gibi her sektörün kullandığı palet ölçüleri farklıdır. Şirketlerde sektörlerine uyum sağlamak, ihracat ve ithalat sırasında sorun yaşamamak için özel üretim paletler kullanmaktadırlar. Ahşap paletler uzun ömürlüdürler. Bu sayede bir kez satın alındıklarında uzun süre kullanılabilirler. Firmamız istenen her ölçüde özel üretim ahşap paletleri müşterilerine sunmaktadır.

Özel üretim ahşap paletler şirketlerin isteklerine bağlı olarak imal edilmektedirler. Bundan dolayı da ikinci ellerinin bulunması pek mümkün olmamaktadır. Kimya ve kumaşçılık sektörlerinde özel üretim paletlere ihtiyaç duyulmaktadır. Şirketinizin bu yönde bir ihtiyacı oluştuğunda firmamız ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Palette istenen ölçüler ve standartların belirtilmesi yeterlidir. İsteğe bağlı üretildikleri için stoklarda bulunmazlar. Ama firmamız talebiniz üzerine kısa sürede üretimini yaparak teslim etmektedir.

Ahşap Palet Nereden Alınır?

Ahşap palet nereden alınır araştırıldığında palet üretimini yapan çok sayıda firma olduğu görülmektedir. Ahşap paletlerin dayanıklı olması için kaliteli hammadde ve işçilik olması gerekir. Firmamız kaliteden ödün vermeden üretimini yapmaktadır. Güvenilir olmaya önem vermekte ve standart ölçülerde olan paletler stoklarda bulunmaktadır. Bu sayede standart ölçülerde palet taleplerini anında karşılayabilmektedir.

Ahşap palet fiyatları konusunda da sunduğumuz ekonomik fiyatlarla müşteri memnuniyeti oluşturmaktayız. Palet ihtiyacını daha uygun maliyetli olarak karşılamak isteyen şirketler için de ikinci el palet satışı yapmaktayız. İkinci el ahşap paletlerimiz kontrolden geçirilmiş ve hasarsız olmaları ile alındıklarında uzun yıllar kullanılabilmektedir. Ürünlerinizin zeminle temas etmemesi ve düzenli şekilde istiflenebilmesi için palet kullanılması gerekmektedir. Günümüzde her sektörde ahşap paletlerin kullanıldığı görülmektedir. Nakliye, lojistik ve depolama hizmeti veren firmaların sürekli olarak artan palet ihtiyaçlarını firmamız kaliteli ürünleri ile karşılamaktadır.

 

Bize Whatsapp üzerinden ulaşın!
1